Kas ir web hostings?

Lai mājas lapa vai cita web sistēma būtu katram interneta lietotājam pieejama no sava datora globālajā interneta tīklā, nepieciešams web hostings. Web hostings nodrošina mājas lapas pieejamību un darbību. Tātad, ja Tev ir mājas lapa un gribi, lai to internetā apskata citi, Tev nepieciešams web hostings.

Ko ietver web hostings?

Web hostings

Web hostings nodrošina mājas lapas darbību. Savu mājas lapu varēsi izvietot uz FTP servera. Hostinga kompānija nodrošinās piekļuvi FTP, lai varētu augšuplādēt savu mājas lapu ar FTP klientu. Līdzīgi kā ierakstīt mājas lapu datora cietā diska izveidotajā katalogā. Parasti tiek piešķirts konkrēts diska vietas apjoms, cik daudz iespējams izmantot mājas lapai. Diska vietas apjomu nosaka cena, cik maksāsi par hostingu. Vairāk diska vietas maksās dārgāk. Nepieciešams izvēlēties sev nepieciešamo daudzumu ar rezervi uz priekšdienām.

Ja mājas lapai ir arī datu bāze, tad hostings nodrošinās arī to. Kā arī ērtu datu bāzes vadības rīku, piemēram, phpMyAdmin, lai ērti varētu strādāt ar datiem. Veikt nepieciešamo datu importēšanu, eksportēšanu, ievadīšanu, tabulas veidošanu utt.

Tiek nodrošinātas arī e-pasta kastītes ar Tavas mājas lapas nosaukumu (domēna vārdu). Piemēram, ja Tavs domēna vārds ir webhostings.lv, tad vari izveidot e-pasta kastītes ar nosaukumiem admin@webhostings.lv, juris@webhostings.lv utt. pēc paša vēlmēm.

Izvēlies tādu mājas lapas hostingu, kas apmierina visas Tavas vēlmes un prasības.

 

Tehniskais risinājums.

Uz fiziskā vai virtuālā servera vai cita datora, kurš ir pieslēgts internetam, ir uzstādīts web serveris. Ja uz servera ir uzstādīta LINUX operētājsistēma, tad populārākais webserveris ir Apache2. Ļoti veiksmīgs risinājums, ja mājas lapa ir izstrādāta PHP programmēšanas valodā. Vai arī tiek lietota kāda no populārākajām satura vadības sistēmām vai bloga dzinējiem. Piemēram, WordPress, Drupal, Mambo, Joomla, osCommerce vai cita. Populārākā datu bāze šādam risinājumam ir MySQL. Vienkāršas mājas lapas uzturēšanai ieteiktu izmantot šādus risinājumus, un hostings, kas nodrošina šādu mājas darbību, būs pieejams par lētu cenu.

Ja uz servera ir uzstādīta Windows Server operētājsistēma, tad webserver darbību nodrošina IIS. Windows risinājums ir veiksmīgs, lai nodrošinātu mājas lapas vai citas interneta sistēmas darbību, kas veidota ASP.net programmēšanas valodā. Ierastā datu bāze šādam risinājumam būtu Microsoft izstrādātā datu bāze MsSQL.

Tehniskie risinājumi var būt dažādi, atkarībā no tā, kas nepieciešams, lai uzturētu izstrādātās mājas lapas vai citas interneta sistēmas. Izvēlies sev nepieciešamo un nodrošini darbību 24 stundas dienā, 7 dienas nedēļā.

4 atbildes uz “Kas ir web hostings?”

 1. Andrejs saka:

  Ilgus gadus nodarbojos ar mājas lapu izstrādi. Līdz ar to arī redzu cik kvalitatīvs katrā firmā ir hostings. Jo, kad mājas lapa nestrādā, uzreiz klients zvana man. Šajā gadījumā es neko nevaru izdarīt, jo mājas lapas darbību nodrošina hostinga kompānija. Vienīgais varu izvēlēties uzticamu hostinga kompāniju un novērst sekas jau saknē. Tieši tāpēc es izmantoju “Serveris” pakalpojumus, jo viņi ir pierādījuši sevi kā uzticamu partneri manam biznesam.

 2. ^^ saka:

  Andrej? Serveris.lv ne gluži ir labākais risinājums 😉

  • Andrejs saka:

   Kas vainas viņiem? Mani vēl nav nekad pievīluši. Kādu hostingu tad ieteiktu Jūs?

 3. Ātrais kredīts saka:

  Vispār jau LV reti kura kompānija ir ar nevainojamu reputāciju, palasot forumus katrais kompānijai var atrast pa problēmai

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.